وبلاگ

تلفن :22387286-021

فکس:02122387291

موبایل : 09906894024  

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به منظور آشنایی با راهبند باید بگوییم که راهبند ها تجهیزاتی هستند که در مکان های پر تردد و عموما در ورودی و خروجی پارکینگ ها ، عوارضی ها ، فروشگاه ها ، کارخا نه ها و... برای کنترل عبور و مرور و حفاظت استفاده می شود . همچنین راهبند در ادارات به پرسنل و افراد در یک مجموعه این امکان را می دهد که با استفاده از اثر انگشت و یا کارت های مخصوص از درب های خاص رفت و آمد کنند . با استفاده از این راه بند ها می توان ساعت ورود و خروج تمام خودروها را ثبت کرده و حتی زمان ورود و یا خروج برای آن ها تعیین کرد که تنها در زمان مشخص شده بتوانند از درب ها عبور کنند. 

از دو نظر تقسیم بندی می شود : نوع کارکرد و قابلیت ، سیستم محرکه داخلی.
از نظر کارکرد به دو مدل راه بند اهرمی و راه بند ستونی تقسیم می شود که منظور شکل بازگشایی و مسدود کردن آن است .

آشنایی با راهبند ضروری است.

راه بند ستونی به صورت استوانه های قائم روی زمین نصب می شوند که با خارج شدن از سطح زمین مسیر تردد را مسدود می کنند و معمولا تا ارتفاع یک متری از سطح زمین بیرون می آیند و بهترین نوع راه بند می باشد و البته از گرانترین آن . این راه بند ها برای مکان هایی که احتیاج به سیستم امنیتی قوی می باشد استفاده می شود مثل مراکز پلیس ، بانک ها ، مراکز نظامی ، سفارت خانه ها ، مراکز اداری و ... . راه بند های ستونی ماندگاری بسیار بالایی دارند .

 

راه بند اهرمی رایج ترین و معمول ترین و البته ارزان ترن نوع راه بند ها می باشد و به صورت یک دکل یک متری می باشد که روی زمین به صورت قائم نصب شده و یک اهرم به طول 2 الی 8 متر عبور و مرور را کنترل می کند . و دارای 3 مدل برای درب های یک لنگه ( راه بند با یک بازو) ، دو لنگه ( راه بند راست و چپ )، زیر سقفی ( بازو خم شونده ) می باشد .
از نظر نوع سیستم محرکه به دو نوع الکترومکانیک و الکتروهیدرولیک تقسیم می شوند که نوع الکترومکانیک نسبت به الکتروهیدرولیک آن تردد کمتری دارد . سیستم هیدرولیکی وابسته به روغن و هوا می باشد و سرعت بالاتری دارد اما نوع مکانیکی آن در شرایط مختلف آب و هوایی و یا جریان شدید برق به مشکل بر نمی خورد و اهرم با سرعت ثابت حرکت می کند .

راه بند دیگری به نام آکاردئونی یا کشویی نیز وجود دارد که مناسب برای فضاهایی است که به دلیل محدودیت فضایی امکان استفاده از راه بند اهرمی و یا ستونی را ندارند .
مزایای راه بند آکاردئونی :
• امکان نصب دستی و اتوماتیک
• اشغال فضای محدود
• دارای LED های هشدار دهنده
• دارای سنسور تشخیص مانع
• بدون ریل
• امکان اتصال به کنترل تردد
• قابلیت نصب باطری

اطلاعات تماس

شماره تماس : 02122387286

شماره تماس : 02122387291

همراه : 09906894024

فکس : 02122387291

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس : فلکه دوم صادقیه - بلوار کاشانی - نرسیده به جنت آباد - خیابان نیرو - ساختمان سبز-پلاک 1 واحد 16

S5 Box