وبلاگ

تلفن :22387286-021

فکس:02122387291

موبایل : 09906894024  

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تعریف های متفاوتی از راهبند وجود دارد ولی چیزی که با گفتن این اسم به ذهن ما می رسد وسیله ای بزرگ و سنگین است که جهت جلوگیری از عبور و مرور استفاده می شود. به طور دقیق تر اگر بخواهیم آن را تعریف کنیم راهبند به تجهیزاتی گفته می شود که معمولا به صورت افقی بوده و روی یک پایه قرار دارد که در یک ارتفاع مشخص از زمین قرار دارد.

کاربرد راهبند:

کاربرد اصلی راهبند کنترل ورود و خروج وسایل نقلیه است. از راهبند در عوارضی بین راهی، ایست های بازرسی و هر جایی که نیاز به کنترل تردد مانند: سفارت خانه ها، ادارات پلیس، فرودگاه ها، مکان های نظامی، کارخانه جات صنعتی و... استفاده می شود.

استفاده از راهبند برای کنترل تردد وسایل نقلیه به کار می رود

 

انواع راهبند:

راهبند اتوماتیک:

یکی از متداول ترین نوع راهبند راهبند اتوماتیک است که قیمت ارزان تری هم دارد. نحوه عملکرد این راهبند به این گونه است که یک ستون به ارتفاع تقریبا 1 متر روی زمین نصب می شود و یک بازوی که اندازه آن با توجه به محل مورد نظر فرق میکند روی آن نصب می شود.

راهبند بازویی:

این راهبند مانند راهبند اتوماتیک است ولی طول بازوی آن کوتاه تر است، به همین دلیل با سرعت بیشتری باز و بسته می شود. از این راهبند بیشتر در پارکینک های طبقاتی و ادارات دولتی استفاده می شود.

راهبند آکاردئونی:

تفاوت این راهبند با نوع بازویی در این است که در آن دیگر بازوی افقی وجود ندارد و از آکاردئون در آن استفاده می شود. برای بالا بردن سرعت و امنیت این راهبند در آن از چشم مادون قرمز استفاده می شود.

تفاوت راهبند مکانیکی و هیدرولیکی:

تفاوت اصلی این دو راهبند در سرعت باز و بسته شدن آن ها است. در نوع الکترو مکانیکی سرعت پایین و در جاهای کم تردد استفاده می شود و قیمت پایین تری دارند. راهبند الکترو هیدرولیکی قابلیت تردد بسیار بالایی دارند و پر طرفدار تر می باشند.

از انواع دیگر تجهیزات عبور و مرور می توان به درب اتوماتیک و درب شیشه ای اتوماتیک اشاره کرد که برای تردد افراد استفاده می شود.

اطلاعات تماس

شماره تماس : 02122387286

شماره تماس : 02122387291

همراه : 09906894024

فکس : 02122387291

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس : فلکه دوم صادقیه - بلوار کاشانی - نرسیده به جنت آباد - خیابان نیرو - ساختمان سبز-پلاک 1 واحد 16

S5 Box